Dagens tv-tablå - Hela veckans TV tablå

SVT 1
         
06:00   Rapport
06:05   Regionala nyheter i sammandrag
06:25   Gomorron Sverige
10:00   Go'kväll
10:45   Strömsö
11:25   Uppdrag granskning
12:25   Hundra procent bonde
12:55   Kobra
13:25   Lilyhammer
14:10   Historias de fantasmas
14:20   Historias de fantasmas
14:35   Energy bits
14:50   Tillbaka till Homs
15:50   Gomorron Sverige sammandrag
16:20   Minnenas television: Lyckohjulet
17:25   Påskens berättelser från Jerusalem
17:30   Sverige idag
17:55   Sportnytt
18:00   Rapport
18:10   Regionala nyheter
18:15   Go'kväll
19:00   Kulturnyheterna
19:15   Regionala nyheter
19:30   Rapport
20:00   Mitt i naturen vår
21:00   Gangsta granny
22:10   Debatt
22:55   Rapport
23:00   The Bible
00:25   Ryttareliten
01:25   Kobra
01:55   Kulturnyheterna
02:10   Sverige!
02:40   Smartare än en femteklassare
04:20   På väg till Malung
04:50   Sverige idag
05:15   Strömsö
SVT 2
         
08:10   Korstågen
09:00   SVT Forum
16:00   Rapport
16:05   SVT Forum
16:20   Agenda
17:05   Kultur i farozonen
17:35   Nyhetstecken
17:45   Uutiset
18:00   Korstågen
18:50 Kallbad i Trondheim
19:00   Vem vet mest?
19:30   20 minuter
20:00   Den besynnerlige bankiren
21:00 Aktuellt
21:40   Kulturnyheterna
21:45   Regionala nyheter
21:55   Nyhetssammanfattning
22:00   Sportnytt
22:10   Hockeykväll
22:45   JCVD - I huvudet på Van Damme
00:20   När livet vänder
00:50   24 Vision
01:00   Rapport
01:05   Västerbottensnytt
01:15   ABC
01:25   24 Vision
01:30   Rapport
01:35   Sydnytt
01:45   Värmlandsnytt
01:55   24 Vision
02:00   Rapport
02:05   Nordnytt
02:15   Mittnytt
02:25   24 Vision
02:30   Rapport
02:35   Gävledala
02:45   Tvärsnytt
02:55   24 Vision
03:00   Rapport
03:05   Östnytt
03:15   Smålandsnytt
03:25   24 Vision
03:30   Rapport
03:35   Västnytt
03:45   Västerbottensnytt
03:55   24 Vision
04:00   Rapport
04:05   ABC
04:15   Sydnytt
04:25   24 Vision
04:30   Rapport
04:35   Värmlandsnytt
04:45 Nordnytt
04:55   24 Vision
05:00   Rapport
05:05   Mittnytt
05:15   Gävledala
05:25   24 Vision
05:30   Rapport
05:35   Tvärsnytt
05:45   Östnytt
TV3
         
06:00   Top Model 6
06:55   Nanny
07:25   Alla älskar Raymond
07:55   Jims värld
08:25   Lyxfällan
09:20   Våra bästa år
10:10   The Real Housewives of New York City
11:00   How I Met Your Mother
11:30   How I Met Your Mother
12:00   Hell's Kitchen
13:00   Project Runway
14:00   Lyxfällan
15:00   Top Model 6
16:00   The Real Housewives of Beverly Hills
17:00   How I Met Your Mother
17:30   How I Met Your Mother
18:00   Hell's Kitchen
19:00   Top Model Sverige
19:30   Top Model Sverige
20:00   Lyxfällan
21:00   Blacklist
22:00   Hårdvinklat
23:00   Sex and the City
23:35   Sex and the City
00:10   The Real Housewives of Beverly Hills
01:10   The Mentalist
02:05   Navy CIS
02:55   The Mentalist
03:40   Dance Moms
04:25   Baggage
04:50   Fab 5
05:35   Nanny
TV4
         
05:50   Nyhetsmorgon
10:00   Malou efter tio
11:35   Hem till gården
12:10   Hem till gården
12:45   Holby city
14:00   Good wife
14:55   House
15:55   Hela England bakar
17:00   Äntligen hemma
17:55   112 - på liv och död
18:50   Keno
19:00   TV4Nyheterna
19:15   Lokala nyheter
19:20   TV4Vädret
19:30   Halv åtta hos mig
20:00   Badhotellet
21:00   Fuskbyggarna
22:00   TV4Nyheterna
22:05   TV4Vädret
22:15   Ransom
00:40   Double Jeopardy
02:50   Kissing Jessica Stein
04:50   Sändningsuppehåll
Kanal 5
         
06:00 America's Funniest Home Videos
06:25 Kära Susan
06:50 Frasier
07:15 Christine
07:40 Cougar Town
08:05 Homeshop
08:30 Grey's Anatomy
09:25 Private Practice
10:20 Sjunde himlen
11:15 Desperate Housewives
12:10 Desperate Housewives
13:05 Ellen DeGeneres Show
14:00 Frisörakuten
15:00 Vänner
15:30 Vänner
16:00 Private Practice
17:00 Grey's Anatomy
18:00 Vänner
18:30 SHL-slutspelet: Final
22:00 Almost Human
23:00 2 1/2 män
23:30 2 1/2 män
00:00 Criminal Minds
00:55 CSI NY
01:55 Borderline Murder
03:35 Ett fall för Dalziel & Pascoe
04:30 Ellen DeGeneres Show
05:15 Cougar Town
05:35 Christine
TV6
         
06:05   Just shoot me
06:30   Stargate Atlantis
07:25   Grimm
08:20   Jims värld
08:50   Jims värld
09:15   Våra värsta år
09:45   Våra värsta år
10:15   Community
10:45   Simpsons
11:15   Simpsons
11:45   Stargate SG-1
12:40   Stargate Atlantis
13:35   Seinfeld
14:05   Seinfeld
14:35   Simpsons
15:05   Simpsons
15:35   Family guy
16:00   Family guy
16:30   Scrubs
17:00   Scrubs
17:30   Anger Management
18:00   How I Met Your Mother
18:30   How I Met Your Mother
19:00   Family guy
19:30   Family guy
20:00   Simpsons
20:30   Simpsons
21:00   The Twilight Saga: Eclipse
23:25   Scrubs
23:55   Scrubs
00:25   How I Met Your Mother
01:00   How I Met Your Mother
01:30   Anger Management
02:05   Seinfeld
02:35   Seinfeld
03:00   Spin City
03:25   Jims värld
03:50   Jims värld
04:15   Skål!
04:40   Community
05:05   Simpsons
05:30   Simpsons
Sjuan
         
05:55   The family
06:55   Vad blir det för mat
07:30   Benidorm
08:00   The talk
08:55   Sändningsuppehåll
10:55   Vem dömer Amy?
11:50   Mannen som talar med hundar
12:55   Det okända
13:55   Wife swap
15:00   Världens strängaste föräldrar
16:20   Judys domstol
16:50   Dr Phil
17:45   TV4Nyheterna
17:50   Lokala nyheter
17:55   Glamour
18:30   Jamie Oliver: Middag på 15 minuter
19:00   Biggest loser - tro, hopp och kärlek
20:00   Veterinärerna
21:00   Hela England bakar - påskspecial
22:00   Beauty and the beast
22:55   Ett herrans liv - påskspecial
23:45   M.A.S.H.
00:15   Law & order: Special victims unit
01:10 Beauty and the beast
02:10   Jordan, rättsläkare
03:05   Ghost whisperer
04:00   Army wives
05:05   Stampen i Las Vegas
05:30   Stampen i Las Vegas
TV8
         
06:35 Sjukhuset
07:05   Djurakuten
07:35   Antiques Roadshow
08:35   Four in a Bed
09:05   Four in a Bed
09:35   Celebrity Masterchef
10:15   Celebrity Masterchef
10:55   TV-SHOP
11:25   Property Ladder
12:25   En plats på landet
13:15   Masterchef - The Professionals
14:30   Four in a Bed
15:00   Four in a Bed
15:30   Sjukhuset
16:00   Djurakuten
16:30   Celebrity Masterchef
17:05   Celebrity Masterchef
17:45   Antiques Roadshow
19:00   En plats på landet
20:00   Navy CIS
21:00   The Wedding Date
22:45   Navy CIS
23:45   Bones
00:45   The Closer
01:45   Monk
02:45   En plats på landet
03:45   En plats i solen - Borta eller hemma bäst?
04:45   En plats i solen - Borta eller hemma bäst?
05:35   Property Ladder
Kanal 9
         
06:05 Hairy Bikers: Morsans käk
07:20 Gold Rush
08:15 Homeshop
09:00 Duck Commander
09:25 Dödlig fångst
10:25 Top Gear
11:35 The Office
12:00 Bob's Burgers
12:25 Frasier
12:50 Frasier
13:20 Duck Commander
13:45 Grand Designs
14:50 Dödlig fångst
15:50 Gold Rush
16:50 Top Gear
18:00 Bob's Burgers
18:30 The Cleveland Show
19:00 Gordon's Kitchen Nightmares
20:00 2 1/2 män
20:30 2 1/2 män
21:00 Klondike
23:10 Law & Order: Special Victims Unit
00:10 CSI NY
01:10 Ett fall för Dalziel & Pascoe
02:15 Frasier
02:40 Frasier
03:10 Law & Order: Special Victims Unit
03:55 Top Gear
04:45 Grand Designs
05:35 Duck Commander
TV10
         
08:30   Life Below Zero
09:30   Nazisternas vapenbröder
10:35   Krokodiljägaren
11:35   Life Below Zero
12:30   Naturkatastrofer
13:30   Vädret som skapade historia
14:00   Träskjägarna
15:00   Bombjägarna
15:55   Hell on Hooves
16:25   Hell on Hooves
16:55   Nazisternas vapenbröder
18:00   Krokodiljägaren
19:00   Outlaw Bikers
20:00   Jorden runt med Ewan McGregor och Charley Boorman
21:00   Bombjägarna
22:00   Life Below Zero
23:00   Gatugängens inre krets
00:00   Nazisternas vapenbröder
01:05   Bombjägarna
02:05   Jorden runt med Ewan McGregor och Charley Boorman
03:05   Outlaw Bikers
04:05   Gatugängens inre krets
Kanal 11
         
06:00   Don't Trust The B**** In Apartment 23
06:25   Gilmore Girls
07:15   Gossip Girl
08:05   Guthy Renker
09:05   Tvins
10:10   Förmiddag
11:10   McLeods döttrar
12:05   Say Yes to the Dress: Bridesmaids
12:30   Familjen Kardashian
12:55   Cougar Town
13:20   Gilmore Girls
14:15   Don't Trust The B**** In Apartment 23
14:45   Ellen DeGeneres Show
15:35   Say Yes to the Dress: Bridesmaids
16:05   Gossip Girl
17:00   Toddlers and Tiaras
18:00   Glee
19:00   Unga mödrar
19:30   Familjen Kardashian
20:00   Once Upon a Time in Wonderland
21:00   The Originals
22:00   Nikita
23:00   Criminal Minds
00:00   Cold Case
00:55   Murdoch Mysteries
01:55   Cheaters
02:50   Ellen DeGeneres Show
03:30   Toddlers and Tiaras
04:15   McLeods döttrar
05:00   Cougar Town
05:20   Nobbad
05:35   Nobbad
SVT 24
         
20:00   Robins
20:30   Attending Sverige
20:55   Motorsågsskylt
21:00   Secrets and lies
21:45   Vem vet mest?
22:15   Bored to death
22:40   20 minuter
23:10   Korrespondenterna
23:40   Kultur i farozonen
00:10   Uppdrag granskning
01:10   Babel
02:10   Hockeykväll
02:45   Sportnytt
SVT World
         
05:45   Programtablå
06:00   Rapport
06:05   Regionala nyheter i sammandrag
06:25   Gomorron Sverige
10:00   ABC
10:10   Smålandsnytt
10:20   Västnytt
10:30   Kulturnyheterna
10:45   Uppdrag granskning
11:45   20 minuter
12:15   Go'kväll
13:00   Vem vet mest?
13:30   Korrespondenterna
14:00   När livet vänder
14:30   Programmen som förändrade TV
15:00   Hundra procent bonde
15:30   Kobra
16:00   Rapport
16:05   Gomorron Sverige sammandrag
16:35   På väg till Malung
17:05   Programtablå
17:10   Smilla hittar
17:15   Sagor från zoo
17:30   Labyrint
18:00   Rapport
18:10   Regionala nyheter
18:15   Go'kväll
19:00   Vem vet mest?
19:30   Rapport
20:00   Mitt i naturen vår
21:00   Den besynnerlige bankiren
22:00   Sportnytt
22:10   Hockeykväll
22:45   20 minuter
23:15   Aktuellt
23:55   Kulturnyheterna
00:00   Sydnytt
00:10   Nyhetssammanfattning
00:15   Kulturnyheterna
00:30   Debatt
01:15   Lilla Aktuellt
01:30   AF1
01:55   Larva
02:00   Mitt i naturen vår
03:00   Den besynnerlige bankiren
04:00   Rapport
04:05   Sportnytt
04:20   Go'kväll
05:05   Debatt
TV4 Guld
         
06:05   Bergerac
07:00   Holby city
08:00   Tillbaka till Aidensfield
08:50   -Sändningsuppehåll-
11:55   Dallas
12:55   Lilla huset på prärien
13:55   Hem till gården
14:25   Hem till gården
14:55 M.A.S.H.
15:30   En härlig tid
16:00   Förintelsen
18:00   Par i hjärter
19:00   Dallas
20:00   M.A.S.H.
20:30   En härlig tid
21:00   Magnum
22:00   Förintelsen
00:00   Holby city
01:15   Magnum
02:15   Dallas
03:00   Hem till gården
03:25   Hem till gården
03:50   Åsa-Nisse flyger i luften
05:25   Åsa-Nisse i popform
TV4 Komedi
         
06:20   David Letterman
07:05   Fresh prince i Bel Air
07:30 Fresh prince i Bel Air
07:55   -Sändningsuppehåll-
08:00   Sändningsuppehåll
11:10   M.A.S.H.
11:35 M.A.S.H.
12:00   M.A.S.H.
12:30   Skål
12:55   Skål
13:20 Skål
13:45 Joey
14:10   Shameless
15:00   Janssons frestelse
16:10   All världens reklam
16:35   Skenet bedrar
17:05   Räkna med bråk
17:30   Räkna med bråk
18:00   David Letterman
19:00   Shameless
20:00   Hamlet 2
22:00   Den heliga familjen Addams
23:55   White men can't jump
01:50   Räkna med bråk
02:15   Räkna med bråk
02:40 David Letterman
03:25   All världens reklam
03:45   All världens reklam
04:10   All världens reklam
04:30   M.A.S.H.
04:55   M.A.S.H.
05:20   M.A.S.H.
Kanal Global
         
07:40 The actors
09:10 Åsa-Nisse på Mallorca
11:00 The illusionist
11:45 The illusionist
12:35 Alla tiders Karlsson
13:45 Mondomix
13:55 Sändningsuppehåll
14:00 Sändningsuppehåll
17:00 Mondomix
17:15 Den förtrollade sagan
18:05 Den förtrollade sagan
19:00 Brazil Avenue
19:45 Mondomix
20:00 The Vatican's lost war?
21:00 Miniatyr
21:30 Solen skiner
22:00 Med nya ögon
22:30 Med nya ögon
23:00 Brazil Avenue
23:50 Den förtrollade sagan
00:45 No. 2
02:15 The perfect neighbour
03:50 Torn apart
05:25 Mondomix
05:40 Med nya ögon
TLC
         
16:00 Masterchef Australien
17:00 Beauty & The Geek Australien
18:00 Breaking Amish
19:00   Say Yes to the Dress - Bridesmaids
19:30 Say Yes to the Dress
20:00 Masterchef Australien
21:00 Fashion Star
22:00 Medics On Call
23:00 Masterchef Australien
00:00 Verkliga brott
01:00 Fashion Star
02:00 Medics On Call
03:00 Covert Affairs
03:55 Verkliga brott
04:45 Toddlers & Tiaras
05:35 Jon, Kate och 8 barn
Star
         
06:00   Elements of Style
06:30   Pop Profiles
07:00   5 Ingredient Fix
07:30   Eat Street
08:00   Masterminds
08:30   Masterminds
09:00   Dominick Dunne's Power Privilege and Justice
10:00   Commercial programming
13:00   5 Ingredient Fix
13:30   Eat Street
14:00   I, Detective
14:30   LA Forensics
15:00   Masterminds
15:30   Masterminds
16:00   Dominick Dunne's Power Privilege and Justice
17:00   Elements of Style
17:30   Pop Profiles
18:00   I, Detective
18:30   LA Forensics
19:00   5 Ingredient Fix
19:30   Eat Street
20:00   Restaurant Stakeout
21:00   South Beach Tow
21:30   South Beach Tow
22:00   Elements of Style
22:30   Pop Profiles
23:00   Las Vegas Confession
23:30   Get Out
00:00   World's Dumbest
01:00   I, Detective
01:30   LA Forensics
02:00   Las Vegas Confession
02:30   Get Out
03:00   5 Ingredient Fix
03:30   Eat Street
04:00   World's Dumbest
05:00   I, Detective
05:30   LA Forensics
BBC World
         
06:00   BBC World News
06:30   World Business Report
06:45   BBC World News
07:00   BBC World News
07:30   World Business Report
07:45   BBC World News
08:00   BBC World News
08:30   World Business Report
08:45   BBC World News
09:00   BBC World News
09:30   World Business Report
09:45   BBC World News
10:00   BBC World News
10:30   HARDtalk
11:00   BBC World News
11:30   World Business Report
11:45   Sport Today
12:00   BBC World News
12:30   BBC World News
13:00   GMT with George Alagiah
13:30   GMT with George Alagiah
14:00   BBC World News
14:30   World Business Report
14:45   Sport Today
15:00   Impact
15:30   Impact
16:00   Impact
16:30   HARDtalk
17:00   Global with Jon Sopel
17:30   Global with Jon Sopel
18:00   Global with Jon Sopel
18:30   World Business Report
18:45   Sport Today
19:00   Outside Source
19:30   Focus on Africa
20:00   World News Today with Zeinab Badawi
20:30   World News Today with Zeinab Badawi
21:00   World News Today with Zeinab Badawi
21:30   World Business Report
21:45   Sport Today
22:00   Business Edition with Tanya Beckett
22:30   HARDtalk
23:00   BBC World News America
23:30   BBC World News America
00:00   Newsday
00:30   Asia Business Report
00:45   Sport Today
01:00   Newsday
01:30   Asia Business Report
01:45   Sport Today
02:00   Newsday
02:30   Asia Business Report
02:45   Sport Today
03:00   BBC World News
03:30   Asia Business Report
03:45   Sport Today
04:00   BBC World News
04:30   Asia Business Report
04:45   Sport Today
05:00   BBC World News
05:30   HARDtalk
DR1
         
06:05   Der er noget i luften (278:320)
06:30   Hairy Bikers store kokkedyst (21)
07:15   Savannens stærke hunner (4)
08:10   Merlin (60)
08:50   Emmerdale (74)
09:15   De flyvende læger
10:00   Vores planet (4:11)
10:45   Luksuskrejlerne (35)
11:30   Antikkrejlerne (39)
12:15   Skattejægerne
12:45   I hus til halsen (6:8)
13:20   Hammerslag i Skagen
13:50   Hercule Poirot: Kortene på bordet
15:25   Kriminalkommissær Barnaby (62)
17:00   Dronningens nye have
18:00   Under Hammeren
18:30   TV AVISEN med Sporten og Vejret
19:00   Spise med Price - Den sidste Nadver
19:30   Søren Ryge præsenterer: Påskefortællinger (4:4)
20:00   Min søsters børn alene hjemme
21:30   TV AVISEN
21:45   Fodboldmagasinet
21:55   Engle & dæmoner
00:05   I farezonen (42:61)
00:55   Water Rats (137:177)
01:40   Mord i centrum (61:84)
02:25   Spooks: Sekten (2:2)
03:15   Der er noget i luften (311:320)
03:40   Der er noget i luften (312:320)
04:10   Rejsen langs Norges kyst (10:10)
04:50   Godnat
05:15   Det vilde Afrika - Zambezi (4:13)
DR2
         
08:00   DR2 8:00
08:05   Vi klager
09:10   Store danskere - Ove Sprogøe
09:50   Den sorte skole: Kvinders valgret
10:00   DR2 10.00
10:00   Chicagos gadeengle
12:00   DR2 12.00
12:30   Med Martin Breum i Arktis: Hvis oliekatastrofen rammer
13:05   Fra immigrant til millionær: John Jacob Astor
14:00   DR2 14.00
14:05   The Daily Show
14:30   DR2 Tema: Av for h......!
15:45   DR2s ARK - Var velfærdsstaten en god idé?
16:00   DR2 16.00
16:05   Space Dive - Felix Baumgartners frie fald
17:35   Horisont: Børnene med Taleban-bomber
18:00   DR2 18.00
18:10   AnneMad får gæster (1:2)
18:40   Bedste kvinde vinder (2:6)
19:35   Han, hun og godset (1:22)
20:00   Hotel Adlon - en familiesaga (1:3)
21:35   Fra den ene hjernehalvdel til den anden - Stand up Erik Clausen
22:30   Deadline
23:00   De gode kommer i Helvede - de frelste i himlen!
23:55   Gomorra
02:05   Fra immigrant til millionær: John Jacob Astor
03:00   Deadline Nat

Visa fler kanaler

Allmänt Sport Film
Dokumentär Musik Barn
 

Egen tv-tablå?

Köpa tv-tablåer

TV-rutan tillhandahåller tv-tablåer till ett flertal tidningar och tv-guider både på webb, mobil print och andra kanaler. För ett fast månatligt pris får ni tillgång till alla kanaler.

Ingen uppstartsavgift. Inga konstigheter. Driver du en mediesajt som skulle behöva tv-tablåer kan du läsa mer om att köpa tv-tablåer här.

Håll reda på veckans program med tvrutans tv tablå | Alla TV-kanaler | Om TV-rutan | Dotvoid AB